Bu süreç ne yapar tanımından gereksinimler, insan kaynakları ve özellikler

Bu süreç ne yapar tanımından gereksinimler, insan kaynakları ve özellikler

9. İDARENİN GÖREVLERİ
9.1. Devreye alınan yazılımlarda kullanılacak kurumsal standartlar ve hazır içerikler idare tarafından onaylanarak yükleniciye sunulacaktır.
9.2. Çalıştırılan yazılımlara idare elinde olan tüm içerikleri verecek ve ilk yükleme ve yürütmeleri onaylayacaktır.
9.3. Sonraki içeriklerin tasarlanması, oluşturulması ve sunulması İdare'nin belirleyeceği personeller tarafından gerçekleştirilecektir.
9.4. İdare bünyesinde istihdam edilecek personeller ve özellikleri
En az 1 adet tam zamanlı eğitim bilişimi personeli
En az 1 adet tam zamanlı eğitim süreçleri personeli
En az 1 adet tam zamanlı müfredat süreçleri personeli
En az 1 adet tam zamanlı içerik geliştirme süreçleri personeli
En az 1 adet tam zamanlı kurumsallaşma ve kalite kontrol süreçleri personeli istihdam edilecektir.
9.4.1. Eğitim bilişimi personeli özellikleri
Bilgisayar veya eğitim bilimleri alanında en az ön lisans mezunu, açık kaynaklı ve lisanslı eğitim yönetim sistemleri, öğrenme yönetim sistemleri, çözüm, bildirim ve e-sertifika sistemleri yazılımlarına tercihen hâkim veya en az 1 yıl bunları kullanmış, kurmuş, geliştirmiş, yönetmiş, kurumsal tecrübeye sahip, tüm eğitim bilişim süreçleri konusunda çalışacak, yönetecek, raporlayacak, temel bilgisayar, internet, sosyal medya yönetimi, temel grafik programları, ofis programları, web portal ve içerik programları konusunda deneyimli olmalıdır.
9.4.2. En az 1 adet tam zamanlı eğitim süreçleri personeli
Eğitim bilimleri alanında lisans mezunu, formasyon almış, öğrenci işleri ve iletişimi konusunda deneyimli, eğitim bilişim teknolojileri ve uzaktan eğitim yazılımları kullanımı konusunda deneyimli olmalıdır.
9.4.3. En az 1 adet tam zamanlı müfredat süreçleri personeli
Eğitim bilimleri alanında lisans mezunu, formasyon almış, müfredat geliştirme ve ders metinleri konusunda deneyimli, eğitim bilişim teknolojileri ve içerik yazılımları konusunda deneyimli olmalıdır.
9.4.4. En az 1 adet tam zamanlı içerik geliştirme süreçleri personeli
Eğitim bilimleri veya görsel iletişim veya grafik tasarım alanlarında lisans mezunu, eğitim senaryoları geliştirme ve tasarlama konusunda deneyimli, eğitim, içerik ve grafik tasarım bilişimi teknolojileri, video ve ofis yazılımları konusunda deneyimli olmalıdır.
9.4.5. En az 1 adet tam zamanlı kurumsallaşma ve kalite kontrol süreçleri personeli
Endüstri mühendisliği, işletme, yönetim bilimleri veya kalite yönetimi içeren alanlarda lisans mezunu, kalite süreçleri, kurumsallaşma ve dokümantasyon konusunda deneyimli, iş geliştirme, ölçme değerlendirme ve istatistiksel analizler konusunda deneyimli olmalıdır.

Görüşünüz